Pozytywna Dyscyplina dla zapracowanych i przemęczonych rodziców — pierwsze recenzje

pd dla zapracowanych rodziców recenzja

Zapętleni w pędzącym świecie.

Słyszący z każdej strony, że trzeba mocniej, więcej, lepiej. Wrzuceni w pękające w szwach od idealnych zdjęć media społecznościowe – RODZICE… ludzie, którzy aby dostać pracę musieli skończyć studia, kursy, szkolenia lub mieć doświadczenie. Aby prowadzić samochód, musieli zdać egzamin. A żeby zostać rodzicami, musiała im wystarczyć intuicja.

Jak pokonywać trudności w wychowywaniu dzieci?

Żadne dziecko na świecie nie urodziło się z instrukcją obsługi, a coraz większa liczba rodziców boryka się z problemami wychowawczymi, wyrzutami sumienia lub poczuciem winy. Dlaczego? Ponieważ ich skrzynka z narzędziami wychowawczymi jest najczęściej ubogo wyposażona, a przekonania i różnego rodzaju doświadczenia z własnego dzieciństwa, niekoniecznie ich wspierają.

Bardzo ważnym aspektem jest fakt, że nie zawsze poznanie wspaniałych metod wychowawczych zmienia oblicze rodzicielskiej rzeczywistości. Za naszymi trudnościami najczęściej stoją ukryte nawyki, przekonania, stereotypy i wszystko to, czym „karmiono” naszą psychikę od najmłodszych lat.

Aby dokonać zmiany, potrzebujemy najpierw uświadomić sobie gdzie leży problem, jakie są jego przyczyny, podjąć decyzję o tym, że pora na obranie nowej drogi i wyznaczenie celu. Być może brzmi to skomplikowanie i rzeczywiście często praca nad zmianą wymaga czasu i konkretnego działania, jednak warto, bo efekty są niesamowite.

W jaki sposób może pomóc Ci Pozytywna Dyscyplina?

Pewnie zastanawiacie się, co to wszystko ma wspólnego z wychowywaniem dzieci?

Tak jak wcześniej wspomniałam, nasze najczęściej nieświadome, a jednak błędne postrzeganie procesu wychowywania dzieci i interpretacja ich zachowania, mogą być zgubne. Mimo poznawania nowych narzędzi, metod czy technik, rodzice często czują się zagubieni i nie widzą efektów swojego działania w codzienności.

I tu z pomocą może przyjść książka Jane Nelsen, Kristiny Bill i Joy Marchese Pozytywna Dyscyplina dla zapracowanych i przemęczonych rodziców.

Dlaczego warto sięgnąć po książkę Pozytywna Dyscyplina dla zapracowanych i przemęczonych rodziców?

Znajdziecie w niej nie tylko masę wskazówek, konkretnych narzędzi pomagających wdrażać metodę Pozytywnej Dyscypliny. To, co mnie osobiście zachwyciło to możliwość zweryfikowania swojego podejścia do życia i przyjrzenia się sobie z zupełnie innej perspektywy.

Autorki książki, niczym przewodniczki, prowadzą rodziców za ręce, pokazując im dokładnie jakie przekonania, nawyki, a nawet uzależnienia mogą mieć wpływ na ich niestabilne życie rodzinne. Książka jest pełna przykładów z życia różnych rodziców i konkretnych wskazówek, które pokazują jak rozwiązywać problemy i radzić sobie z różnymi trudnościami.

Aby wzmocnić swoją skuteczność, rodzice mogą skorzystać z ćwiczeń, które zostały umieszczone w książce. Są one bardzo rozwojowe, świetnie opisane i zachęcające do pracy nad sobą.

Tak przy okazji, mam nadzieję, że większość rodziców już ma świadomość, że to jak wyglądają ich relacje z dzieciakami, zależy w głównej mierze od nich samych i pracy, którą włożą w swój rozwój.

Stąd ćwiczenia zawarte w książce „Pozytywna Dyscyplina dla zapracowanych i przemęczonych rodziców” będą świetną okazją do pracy nad lepszą wersją siebie.

Co sprawia, że książka Pozytywna Dyscyplina dla zapracowanych i przemęczonych rodziców jest wyjątkowa?

Ta książka jest inna niż wszystkie, oprócz przedstawienia narzędzi wychowawczych Pozytywnej Dyscypliny i ich fantastycznego działania, staje się niczym osobisty trener, który przeprowadza rodziców przez proces zmiany. Od rozpoznania problemu przez rozwiązanie go, po cieszenie się sukcesami nie tylko w życiu rodzinnym, ale też osobistym i zawodowym.

Jeśli mimo ogromnego wysiłku wkładanego w wychowywanie dzieci wciąż czujecie frustrację, notoryczne przemęczenie i brak spełnienia, koniecznie sięgnijcie po książkę „Pozytywna Dyscyplina dla zapracowanych i przemęczonych rodziców”. Jestem pewna, że pomoże Wam odnaleźć źródło problemów, a czytając ją Wasza świadomość rodzicielska ulegnie ogromnej zmianie 😊

Owocnego czytania.

Agnieszka Gołąbek – Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny rodziców i nauczycieli wczesnego dzieciństwa i w klasie. Prowadzi warsztaty, webinary i konsultacje pomagając zarówno jak i nauczycielom w rozwiązywaniu problemów z dziećmi i wdrażaniu pozytywnej dyscypliny w życie. Dyplomowany coach, który w swojej pracy skupia się głównie na budowaniu relacji. Właścicielka marki Stay Positive – Manufaktura Pozytywnych Relacji, miejsca, w którym praca nad sobą i relacjami z drugim człowiekiem, przynosi obfite owoce. Prywatnie szczęśliwa żona i mama 14-letniej Hani


Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Małgosia Łapiuk

Małgosia Łapiuk

0odpowiedz na "Pozytywna Dyscyplina dla zapracowanych i przemęczonych rodziców — pierwsze recenzje"

Zostaw wiadomość

Najnowsze wpisy

Kategorie

Kategorie

Podążaj za nami

Polecane produkty

Nie przegap porad i ciekawostek

Ta strona używa cookies. Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz je zmienić. Więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuj
X