Pozytywne kręgi

Pozytywna Dyscyplina zatacza coraz szersze kręgi, co nas niezmiernie cieszy. Z naszej perspektywy, im więcej osób będzie ją znało i praktykowało, tym lepiej będzie się nam żyło.

W zeszłym miesiącu prowadziłyśmy webinar dotyczący granic – uczestniczyło w nim ponad 200 osób. Tych którym nie udało się dotrzeć, zapraszam do przeczytania artykułu na ten sam temat na portalu Dzieci Są Ważne. W skrócie granice muszą być nasze, realne i elastyczne – konsekwencja jest niezbędna by działały dla dobra rodzica i dziecka.

O Pozytywnej można również posłuchać  w audycji „Jak z dzieckiem” w radiu TOK FM. Jak radzić sobie w relacjach z nauczycielami i rodzicami innych dzieci, jeśli nasze dziecko z perspektywy innych osób sprawia problemy. W audycji padło pytanie słuchaczki dotyczące dziecka z zespołem Aspergera. Myślę sobie – po wczorajszym zebranie w szkole u mojego starszego syna – że przed rodzicem, który musi wysłuchać, co „z jego dzieckiem jest nie tak” stoi bardzo trudne zadanie. Z jednej musi powstrzymać się (od bardzo naturalnego odruchu) naklejenia dziecku etykietki „trudne”, „kłopotliwe” itp., i wiernie stać po jego stronie, a z drugiej starać się zaangażować do rozwiązania problemu nauczyciela, którego przecież sytuacja zwykle dotyczy bardziej niż rodzica.

Warto próbować rozwiązać problem w relacji trójstronnej. Zwykle spotyka się nauczyciel z rodzicem „ponad” dzieckiem. Przecież to ono jest przedmiotem rozmowy, dobrze byłoby, żeby stało się jej podmiotem z możliwością zabrania głosu, wyjaśnienia, a być może zaproponowania rozwiązań, które ani rodzicowi, ani nauczycielowi nie przychodzą do głowy.

Jeśli mieliście sytuacje rodzic- nauczyciel, które były problematyczne i które udało się konstruktywnie rozwiązań, napiszcie proszę. Warto korzystać z tego co działa.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Sabina Sitek

Sabina Sitek

0odpowiedz na "Pozytywne kręgi"

Zostaw wiadomość

Najnowsze wpisy

Kategorie

Kategorie

Podążaj za nami

Polecane produkty

Nie przegap porad i ciekawostek

Ta strona używa cookies. Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz je zmienić. Więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuj
X