Dla kogo książka “Pozytywna Dyscyplina dla dzieci ze specjalnymi potrzebami?

Reading Time: 3 minutes

Dla kogo książka “Pozytywna Dyscyplina dla dzieci ze specjalnymi potrzebami”?

Takie pytanie bardzo często dostajemy od Was w mailach. Co znajdziecie w “Pozytywnej Dyscyplinie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami” czego nie ma w innych książkach?

 

1.Książka nie dotyczy żadnej dysfunkcji.

Oznacza to, że książka nie dotyczy bezpośrednio żadnej dysfunkcji, zamiast tego dotyka czegoś o wiele ważniejszego. Tego kim jesteśmy w tym świecie, jak wykorzystujemy dany nam potencjał i jakie budujemy relacje.

Dzięki “PD dla dzieci ze specjalnymi potrzebami” możesz spojrzeć na swoją rodzinę i swoje dzieci świeżym okiem.Dodatkowo, jako rodzic dostaniesz gotowe recepty na to, jak budować relacje ze swoim dzieckiem i wspierać go w rozwijaniu swojego potencjału na co dzień.

OBEJRZYJ VIDEO W KTÓRYM REKOMENDUJE KSIĄŻKĘ POZYTYWNA DYSCYPLINA DLA DZIECI ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI

POBIERZ DARMOWY 1-SZY ROZDZIAŁ KSIĄŻKI (POBIERAM)

2.Opisuje wyzwania rozwojowe i daje konkretne rozwiązania

Pozycja zawiera przykłady z życia rodziców i opiekunów dzieci ze specjalnymi potrzebami i jest obowiązkową lekturą każdego rodzica i opiekuna, który chce spojrzeć szerzej, rozumieć więcej by lepiej wspierać rozwój swojego dziecka.

 

3. Pomaga zrozumieć na czym polega rozwój dziecka z gwiazdką.

Co ważne, nie tylko omawia te obszary, daje też obrazowe przykłady i wskazówki jak rodzic może wspierać rozwój dzieci pomagając im codziennie, krok po kroku rozwijać swoje kompetencje życiowe. Wyjaśnia różnice między zachowaniami wynikającymi z zaburzenia, a tymi wynikającymi z 4 błędnych strategii zachowania. Pokazuje, jak stosować narzędzia Pozytywnej Dyscypliny u dzieci z różnymi zaburzeniami, także z problemami w komunikacji – omawia graficzne sposoby. Mówi, jak budować na mocnych stronach i wspierać u dzieci budowanie życiowych kompetencji.

Kiedy już zrozumiesz istotę zaburzeń swojego dziecka, możesz nauczyć się rozróżniać zachowania wynikające ze specyficznych potrzeb od zachowań wynikających z potrzeby przynależności i czterech błędnych celów zachowania. Tymi drugimi zajmuje się Pozytywna Dyscyplina. Nie wszystkie trudne zachowania dziecka wynikają z jego specyfiki. Twoje dziecko jest przede wszystkim dzieckiem, które jak wszyscy ludzie potrzebuje miłości, ważności i przynależności. I dąży do tych celów na różne czasem mniej użyteczne sposoby, które nazywamy potocznie złym zachowaniem.

 

I tu pojawia się przestrzeń na to, co oferuje Pozytywna Dyscyplina – uprzejme i stanowcze rodzicielstwo. Niezależnie od tego jakie deficyty posiada Twoje dziecko. Możesz dla niego być bardziej rodzicem, który nie tylko dba o proces terapeutyczny, ale także wspiera w rozwoju umiejętności życiowych.

 

4.Pozwala zajrzeć rodzicom w głąb swoich potrzeb i daje energię na codzienne działanie

Nie chcemy dawać obietnic bez pokrycia. Przepytałyśmy (rozmawiałyśmy z mamami ) mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami, które powiedziały:

  • Zrozumiesz na co masz wpływ, a na co nie masz wpływu
  • Lepiej zrozumiesz swoje dziecko
  • Przestaniesz być terapeutą, a znowu staniesz się rodzicem
  • Otrzymasz spokój i jasność jak wspierać dzieci w codziennych sytuacjach.

Wszyscy rodzice muszą dbać o to, by dzieci wstały, ubrały się pojechał do szkoły zjadły śniadanie. Rodzice dzieci ze specjalnymi potrzebami muszą oprócz tego o wiele więcej.

Jesteśmy niedoskonałymi rodzicami niedoskonałych dzieci i potrzebujemy sposobów na zaczerpnięcie energii.

Książka “Pozytywna Dyscyplina dla dzieci ze specjalnymi potrzebami” podpowiada setki podejść. Są one zebrane w narzędzia Pozytywnej Dyscypliny. Każdy rozdział książki opowiada jakąś historię, od problemu, do rozwiązania. Pokazuje, jak można korzystać z podejścia Pozytywnej Dyscypliny w sytuacji, gdy dziecko ma bardzo wyjątkowe potrzeby.

Jeśli jeszcze jej nie masz, to możesz ją kupić tylko u nas TUTAJ

P.S. W poniedziałek 25 listopada rusza wyzwanie czytamy PD dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Jeśli szukasz wsparcia w swojej rodzicielskiej drodze lub pracy z dziećmi z gwiazdką serdecznie zapraszam Cię do udziału w wyzwaniu.

W każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 12.00 odbędzie się premiera video w którym edukatorki PD będą omawiać poszczególne rozdziały. Zapisz się by być na bieżąco i niczego nie przegapić. (KLIKNIJ I DOŁĄCZ DO WYZWANIA)

 

Joanna Baranowska – prekursorka Pozytywnej Dyscypliny w Polsce

Co dalej?

Pobierz darmowy

pierwszy rozdział każdej książki

Sprawdzam
Zapisz się

do naszego newslettera

Zapisuję się
Sprawdź

co dzieje się na naszej grupie na FB

Sprawdzam

Zobacz również

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram