START / O NAS

O NAS

Poznaj nas bliżej
Oto my: Thuy, Asia, Ania i Sylwia – cztery mamy zakochane w pozytywnej dyscyplinie. Nasza miłość do tej metody nie była miłością od pierwszego wejrzenia, ale spójność koncepcji, jej kompatybilność z naszymi wartościami oraz konkretne wskazówki wychowawcze, które okazały się skuteczne w naszych rodzinach, szybko podbiły nasze serca. Historia każdej z nas jest inna, mamy różne podejście do otaczającego nas świata i zupełnie różne rodziny, ale pozytywna dyscyplina spełniła wszelkie nasze oczekiwania. A najlepsze jest to, że po prostu działa. To takie proste!

Dzięki pozytywnej dyscyplinie w naszym życiu pojawiło się więcej radości, a rodzicielstwo stało się jeszcze większą frajdą. Chcemy dzielić się tym, co dzięki niej zyskałyśmy. Odkąd prowadzimy warsztaty i indywidualne konsultacje dla rodziców i nauczycieli, widzimy, jak stają się bardziej wolni, uśmiechnięci i skuteczni w relacjach z partnerami i dziećmi. Codzienne trudności przestają im przeszkadzać, ponieważ wiedzą, jak sobie z nimi radzić. Znika bezradność, a pojawia się więcej miłości. Jesteśmy bardzo wdzięczne Jane Nelsen za stworzenie tej metody, bo dzięki niej możemy wykonywać tak wspaniałą i pożyteczną pracę.

Nasze marzenie o tym, by pozytywną dyscyplinę przbliżyć wszystkim rodzicom, nauczycielom i osobom pracującym z dziećmi w Polsce spełnia się krok po kroku. A dowodem na to są tysiące fanów PD na Facebooku, setki uczestników warsztatów stacjonarnych i webinariów oraz wydawane przez nas książki i podręczniki dla nauczycieli (już niedługo pojawią się w naszym sklepie).

Na tej stronie znajdziesz informacje o metodzie, opisy technik oraz kalendarz warsztatów – pragniemy, żeby była ona inspirującym źródłem wiadomości dla wszystkich rodziców, nauczycieli i opiekunów pragnących stosować pozytywną dyscplinę na co dzień.
Pozytywna Dyscyplina ma potencjał, by zmienić Twoją rodzinę, klasę lub szkołę. Zniwelować przyziemne trudności i ułatwić codzienne życie, tak by wygospodarować w nim więcej czasu na wspólne zajęcia, hobby, ciekawe rozmowy i czas dla siebie.
Możesz sprawić, że twoje życie będzie wspaniałą podróżą wypełnioną miłością bliskich osób. Wykorzystaj tę szansę!

 

Serdeczności, Zespół Pozytywnej Dyscypliny

Joanna Baranowska, Sylwia Anderson-Hanney,
Anna Czechowska, Thuy Minh Dao
1283

Rodziców wzięło udział w warsztatach Pozytywnej Dyscypliny

324

osoby wsparły nasz projekt na Polak Potrafi

78

Przeprowadzonych szkoleń

JOANNA BARANOWSKA

Prekursorka, Trener i Edukator Rodziców, Edukator w Klasie

coach i psycholog specjalizująca zafascynowana Pozytywną Dyscypliną, którą propaguje w Polsce od 2012 r. na wszystkie możliwe sposoby. Doświadczony coach i trenerka. Rozwija się cały czas by wspierać rodziców i nauczycieli w najlepszy możliwy sposób. Niektórzy twierdzą, że bez niej Pozytywna Dyscyplina nie byłaby tym samym ;). Prowadzi projekt MAMA NA WŁASNYCH ZASADACH gdzie pomaga mamom odbudować swoje życie po urodzeniu dziecka, zbudować zgodną ze sobą równowagę i zyskać więcej miłości i radości, dla siebie, dzieci i rodziny. Mama Antka (7) i Zuzi (5).

SYLWIA ANDERSON-HANNEY

Prekursorka, Trener i Edukator Rodziców, Trener i Edukator w Klasie

Profilaktyk społeczny, trener PD dla edukatorów, edukator PD dla Rodziców i Nauczycieli. Pracuje z całymi rodzinami oraz jej poszczególnymi członkami, wykorzystując wiedzę i umiejętności pedagoga, terapeuty, coacha oraz mediatora. Spełniona mama Roberta (9), Rosie (5) Leonarda ( 2) , Bruno (1m-ąc) oraz step-mum dla Kuby (14) i Niny(9)

ANNA CZECHOWSKA

Prekursorka, Edukator Rodziców, Edukator w Klasie

z wykształcenia nauczyciel i anglista. Prowadzi warsztaty dla rodziców dzieci w  każdym wieku oraz opiekunów nauczycieli począwszy od kadry żłobków na nauczycielach szkolnych skończywszy. Prowadzi konsultacje dla rodziców w duchu PD oraz Komunikacji bez Przemocy oraz coaching rozwojowy dla osób indywidualnych, które czują, że życie to coś więcej niż codzienna rutyna i obowiązki! Współpracuje z klubem rodzinnym TaSzansa na Targówku, gdzie prowadzi warsztaty i konsultacje. Wierzy, że jedyną stałą jest zmiana i że każdy tworzy swoje życie każdego dnia – i warto to robić świadomie. Kręci ją przygoda, uwielbia się uczyć nowych rzeczy, podróżować i poznawać ludzi. Mama dwóch chłopaków dwunastolatka i czterolatka.

THUY MINH DAO

Prekursorka

coach, nauczyciel, muzykoterapeuta. „Obywatelka świata”. Odkryła dla siebie Pozytywną Dyscyplinę w 2012 r. i dzięki swoim wysiłkom zbudowała zespół Pozytywnej Dyscypliny, który działa do dziś. Założycielka fundacji United Minds, której misją jest „Empowering the Next Generation”. Autorka programu coachingowego “VIVO CON SIRITO! The Art of Becoming a Soulful Entrepreneur”. Mama Aimee (6).

Copyright © PozytywnaDyscyplina.pl
X