Mamy Kalendarz

Witajcie na stronie Pozytywnej Dyscypliny. Cieszę się, że masz już Kalendarz Mamy. Ten kącik na naszej stronie kierujemy właśnie do Ciebie. Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się z Pozytywną Dyscypliną zajrzyj niżej 🙂

Pozytywna Dyscyplina w Mamy Kalendarzu…

Kochani, czy wiecie, że w nowym MaMy Kalendarz' u znajdziecie wskazówki rodzicielskie (i nie tylko) inspirowane Pozytywną Dyscypliną?Kalendarz jest świetną pomocą w Spotkaniach Rodzinnych ze starszymi dziećmi..A żeby było jeszcze fajniej, to macie u nas zniżkę w sklepie na https://mamykalendarz.pl/pl/c/E-SKLEP/64Wystarczy, że w koszyku wpiszecie hasło-KUPON: pd15 , a otrzymacie 15% zniżki na nowy Kalendarz. Macie ten albo inny kalendarz do wspólnego planowania z dziećmi?

Opublikowany przez POZYTYWNA DYSCYPLINA Wtorek, 12 czerwca 2018

 

Pozytywna Dyscyplina to wiele wiedzy, ale też kilka kroków. Najlepiej byłoby, gdybyś poznawała ją w następującej kolejności:

Żeby zacząć pobierz PREZENT, pierwszy rozdział książki „Pozytywna Dyscyplina” Jane Nelsen – zupełnie GRATIS  i sprawdź jak bardzo zdroworozsądkowa jest Pozytywna Dyscyplina.
 
❤️Pozytywna Dyscyplina (PD) jest klasyczną, znaną od 35 lat metodą, wywodzącą się z psychologii pozytywnej psychologa i edukatora Alfreda Adlera. Jest niezwykle skuteczna, oparta na wzajemnej miłości, najnowszych badaniach dotyczących funkcjonowania mózgu.
 
Daje odpowiedzi na pytania:
 
❤️ Jak mam mówić, żeby dziecko mnie słyszało i słuchało?
❤️ Jak wyznaczać granice, egzekwować umowy i budować u dzieci obowiązkowość i odpowiedzialność?
❤️ Jak w przyjazny sposób wprowadzać dyscyplinę?
❤️ Jak stworzyć warunki do współpracy z dzieckiem?
❤️ Jak wspierać dziecko tak aby rozwinęło w sobie cechy kompetentnego dorosłego?
❤️ Jak budować w dziecku zdrowe poczucie własnej wartości?
❤️ Jak wzmacniać jego zaufanie do siebie samego?
❤️ Co konkretnie robić, aby bycie nauczycielem było łatwiejsze?
 
?Pozytywna Dyscyplina opiera się na pięciu fundamentalnych zasadach?
 
1.Pomaga dzieciom poczuć łączność i przynależność, poczuć, że są ważne w rodzinie i społeczności.
2. Jest jednocześnie pełna szacunku i wymagająca.
3. Jest skuteczna długofalowo: bierze pod uwagę to, co dziecko myśli, czuje, czego się uczy i jakie podejmuje decyzje o sobie samym i o swoim świecie i jak decyduje się postępować w przyszłości, aby przetrwać i odnosić sukcesy.
4. Uczy ważnych umiejętności społecznych i życiowych: szacunku, dbania o innych, rozwiązywania problemów, współpracy oraz umiejętności wnoszenia wkładu i bycia pożytecznym w domu, przedszkolu, szkole i większej społeczności.
5. Zaprasza dzieci do odkrywania, jak bardzo są zdolne i kompetentne. Zachęca je do konstruktywnego używania swojej osobistej siły i autonomii.
??
 
Powyższe zasady i setki technik, które oferuje Pozytywna Dyscyplina nauczycielom i rodzicom, są podstawą skuteczności i spokoju jaki daje ta metoda wszystkim pracującym na co dzień z dziećmi.
 
Metody tej uczymy doświadczalnie, co oznacza, że uczestnicy szkoleń mogą stanąć w pozycji dziecka, doświadczyć jego uczuć, emocji i myśli i w ten sposób lepiej zrozumieć jego potrzeby i cele. W efekcie zmieniają swoje nawyki na bardziej pozytywne i skuteczne w codziennym życiu. Pozytywna Dyscyplina dostarcza gotowych narzędzi i technik do pracy nad sobą i do pracy z dzieckiem indywidualnie i w klasie.
LISTA SZKOLEŃ Z POZYTYWNEJ DYSCYPLINY znajduje się tutaj 
 
POZYTYWNA DYSCYPLINA po prostu działa.
<3 <3 <3 <3
Zacznij od razu i zrozum dlaczego Twoje dziecko zachowuje się źle, a Tobie brakuje cierpliwości:
Czy zwraca na siebie UWAGĘ złym zachowaniem? >>> OBEJRZYJ VIDEO
Może chce pokazać kto tu RZĄDZI, lub że do niczego go nie zmusisz? >>> OBEJRZYJ VIDEO 
Albo sprawić Ci przykrość poprzez zemstę? >>> OBEJRZYJ VIDEO 
Lub popada w BRAK WIARY W SIEBIE i zniechęcenie? >>> OBEJRZYJ VIDEO
Ta strona używa cookies. Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz je zmienić. Więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuj
X