Dane

Imię

Dorota Woroncow – EDUKATOR POZYTYWNEJ DYSCYPLINY DLA RODZICÓW I DLA NAUCZYCIELI

O mnie

O mnie

Jestem pedagogiem i terapeutą pedagogicznym, pracuję jako pedagog szkolny, prowadzę również gabinet edukacyjno-terapeutyczny. Moim szczególnym obszarem pracy i zainteresowań jest prowadzenie treningów umiejętności społecznych, praca z dziećmi z ADHD i praca w duchu Pozytywnej Dyscypliny.
Jestem mamą dwóch dorosłych synów, szczęśliwą mężatką.
Mieszkam w Ostrołęce, z której w ciepłych porach roku uciekam na wieś.

Dlaczego zostałam edukatorką Pozytywnej Dyscypliny?

Patrząc z perspektywy czasu musiałam w końcu natknąć się na Pozytywną Dyscyplinę. Moje poszukiwania sposobów podejścia do dzieci powodowały, że zgłębiałam książki J. Juula, S. Shankera, nt. porozumienia bez przemocy. W końcu doszłam do Pozytywnej Dyscypliny i to jest TO! W rzeczywistości szkolnej przenikniętej stosowaniem nagród i kar często widać sytuacje, że one nie działają. Można zapędzić się bardzo daleko, kiedy już nie ma pomysłu na karę i nagrodę, a każda nowa nie działa wcale lub na krótko. Nie chcę żeby tak było, a teraz wiem, że jest na to sposób- Pozytywna Dyscyplina. Bardzo chcę dzielić się z innymi tym sposobem pracy.

Jak ta praca wpływa na mnie i na moje życie?

Nie lubię stagnacji, a praca wg zasad Pozytywnej Dyscypliny powoduje, że każdy przypadek to inne wyzwanie, różne sposoby pracy, techniki itd. Poza tym mam gotowe rozwiązania do pracy, wystarczy tylko je stosować i dzielić się z innymi.

Gdzie można mnie spotkać?

Pracuję w jednej z ostrołęckich szkół oraz Gabinecie Edukacyjno-Terapeutycznym BAŚNIOWA w Ostrołęce. Prowadzę indywidualną pracę z dziećmi i rodzicami z różnego typu trudnościami, Treningi Umiejętności Społecznych, pracuję metodą Kids Skills – Dam radę! Szkolę nauczycieli. Aktualnie jestem gotowa na prowadzenie warsztatów z Pozytywnej Dyscypliny- jestem edukatorem dla rodziców i w klasie.
Propagując Pozytywną Dyscyplinę chętnie wybiorę się poza moje miejsce zamieszkania. Jestem zainteresowana szkoleniem grup nauczycieli lub rad pedagogicznych i rodziców.

Kontakt
http://www.pedagogostroleka.pl
https://www.facebook.com/pedagogostroleka/

Lokalizacja

Ostrołęka

X