• LOGIN
  • Brak produktów w koszyku.

Dane

Imię

Anna Moszko

O mnie

OPOWIEDZ NAM O SOBIE

Przede wszystkim jestem szczęśliwą i spełnioną osobą. Składa się na to satysfakcja z kilku ról, które wypełniają moje życie: realizuję się jako żona, mama trójki dzieci, właścicielka firmy, trenerka, coach, blogerka i – co tutaj najważniejsze – Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny. Wierzę w to, że podstawą zdrowia i samorealizacji jest RÓWNOWAGA w życiu, którą rozumiem jako dbanie o wszystkie ważne dla nas obszary w życiu. Ponieważ doba ma tylko 24 godziny, dbam zarówno o proporcje, jak i jakość każdego z obszarów.
 
DLACZEGO ZOSTAŁAM EDUKATORKĄ POZYTYWNEJ DYSCYPLINY?
 
W Pozytywnej Dyscyplinie odnalazłam wszystko to, czego szukałam jako mama: filozofię oraz narzędzia.
 
Filozofię „środka”, gdyż wystrzegam się ekstremów i fanatyzmu w realizacji jakichkolwiek poglądów.
 
Bardzo konkretne narzędzia do budowania z dziećmi relacji, w której rodzic darzy szacunkiem dzieci i siebie samego oraz uczy tego swoje pociechy. Bo bardzo zależy mi na tym, aby moje dzieci w przyszłości potrafiły szanować siebie i innych.
 
Zależało mi też na tym, aby konflikty nie zamieniały się w walkę, a stanowiły okazję do rozwoju ważnych umiejętności, jak: współpraca, negocjacje, wyrażanie siebie, znajdowanie skutecznych rozwiązań, dążenie do synergii.
 
Odkąd stosuję w domu PD, czuję się zdecydowanie bardziej kompetentna w roli mamy; nie tylko dlatego, że wiem, co chcę przekazać, bo to wiedziałam już wcześniej, ale przede wszystkim dlatego, że znam sposób postępowania w najróżniejszych, nieprzewidzianych sytuacjach. A kiedy uczę się na błędach, to nie mam poczucia winy, bo popełniam je z zachowaniem godności każdej ze stron. Nie potrzebuję wybuchać złością lub gubić się w poczuciu bezsilności – tego po prostu już nie ma.
 
Pozytywna Dyscyplina wniosła mnóstwo radości, spokoju i harmonii do mojego życia. Daje mi pewność, że uczę dzieci dokładnie tego, w co wierzę: samorealizacji, samopoznania, poczucia własnej wartości, odpowiedzialności, samodzielności i samodyscypliny, która wypływa z wewnętrznej motywacji i prowadzi do spełniania marzeń i cieszenia się każdym dniem.
 
Ważny dla mnie jest również fakt, że Pozytywna Dyscyplina nie stoi w opozycji do innych metod, w których pracuję lub zgodnie z nimi prowadzę pokrewne szkolenia. Wręcz przeciwnie, może ona uzupełniać wychowanie zgodnie z Rodzicielstwem Bliskości, w duchu Porozumienia Bez Przemocy lub Rodzica jako Lidera. Może stanowić wspaniałą podstawę budowania relacji osobistych i zawodowych. Konkretne techniki PD to wachlarz, z którego można wybierać bezpiecznie i skutecznie niezależnie od obranej wcześniej drogi.
 
JAK TA PRACA WPŁYWA NA MNIE I MOJE ŻYCIE?
 
Ponieważ mam firmę szkoleniową i zawodowo najlepiej czuję się w roli trenerki i coacha, od początku było dla mnie jasne, że chcę dzielić się z innymi tym, co sama wynoszę z Pozytywnej Dyscypliny. Uwielbiam pracować z ludźmi i wspierać ich w dążeniu do tego, co czyni życie zdrowszym i bardziej radosnym.
 
Uwielbiam uczyć się, a praca Edukatorki tego wymaga, bo każda rodzina jest inna. Wyzwania rodzicielskie, choć są podobne w celach, do których dążymy, to różnią się kontekstem, w jakim rodzina funkcjonuje. Ponieważ sama przeszłam długą i wyboistą drogę w rozwoju osobistym jako człowiek i mama, nie boję się tych wyzwań. Razem z mężem wspólnie podążamy drogą Pozytywnej Dyscypliny, co daje dodatkowe bogactwo przeżywania jej z punktu widzenia mamy i taty o dwóch różnych osobowościach i temperamentach.
 
Ponieważ uszczęśliwia mnie łączenie życia rodzinnego i zawodowego, to moją pracę adresuję przede wszystkim do rodzin, które, tak jak ja, chcą z powodzeniem łączyć kilka ról w swoim życiu, a w szczególności mieć dobre relacje z dziećmi i drugą połową, nie rezygnując przy tym z życia zawodowego lub swoich zainteresowań. A jest to trudne, bo przecież dysponujemy ograniczonym czasem, w którym nie da się być wszystkim naraz. Jako, że udaje mi się wypracować równowagę w tym zakresie, i to czyni mnie bardzo zadowoloną z życia, uważam za moją MISJĘ przekazywanie tej wiedzy dalej.
 
JAKIE PROWADZĘ SZKOLENIA I WARSZTATY I GDZIE MOŻNA MNIE SPOTKAĆ?
 
Prowadzę warsztaty stacjonarne na południu Polski, w przygotowaniu mam też kursy internetowe.
 
Warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny kieruję przede wszystkim do rodziców dzieci przedszkolnych i młodszych, którzy chcą pozostać aktywni zawodowo, szukają więc trudnej równowagi w łączeniu tych ról i zależy im na tym, by dzieci nie traciły dobrej relacji z mamą i tatą z powodu ich ograniczonego czasu.
 
Oprócz warsztatów z PD, szkolę i prowadzę konsultacje z radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami oraz z zarządzania zmianą – info na moim blogu: http://wszystkoostresie.pl/oferta/
Zarządzam też firmą, która oferuje szkolenia stacjonarne i wyjazdowe: http://reporterevents.com/
 
Wierzę w naukę przez doświadczenie, przeżywanie i poszerzanie świadomości, dlatego szkolenia, które prowadzę z PD i innych tematów, na tym właśnie polegają.
 
Jako certyfikowany coach (po studiach akredytowanych przez International Coach Federation), prowadzę sesje indywidualne osobiście, telefonicznie i przez Skype’a. Pracuję z klientami nad wyznaczaniem życiowych celów, określaniem priorytetów i kluczowych wartości. Więcej info tutaj:
http://wszystkoostresie.pl/obierz-wlasciwy-kurs-swojego-zycia-warsztat/
 
Aby się ze mną skontaktować i porozmawiać na którykolwiek z powyższych tematów, skorzystaj z:
www: http://wszystkoostresie.pl
e-mail: kontakt@wszystkoostresie.pl
fb: https://web.facebook.com/wszystkoostresie/

Jeśli wolisz kontakt telefoniczny – napisz o tym i podaj swój numer telefonu – oddzwonię.

Lokalizacja

Niepołomice

Copyright © Pozytywna Dyscyplina.
X