Dane

Imię

Agnieszka Białecka-Rutkowska – EDUKATOR POZYTYWNEJ DYSCYPLINY DLA RODZICÓW I DLA NAUCZYCIELI

O mnie

OPOWIEDZ NAM O SOBIE

Jestem trenerem, konsultantem i przedsiębiorcą. Ukończyłam m.in. zarządzanie na WZ UW i Coaching i Mentoring na SWPS.  Zanim rozpoczęłam swoją przygodę z edukacją, przez kilka lat byłam szefem działu marketingu i nowych mediów w dużej firmie zajmującej się marketingiem bezpośrednim.

Od 2004 roku związana jestem z branżą oświatową, mam kilka własnych placówek oświatowych. Dla WSP TWP w Warszawie prowadziłam wykłady i warsztaty dla studentów pedagogiki („Kreatywny Humanista”). Od 6 lat jestem członkiem zarządu największego w Polsce Stowarzyszenia Przedszkoli Niepublicznych. Poza zarządzaniem swoimi placówkami, prowadzę szkolenia. Ukończyłam szkołę trenerów SET®, posiadam też certyfikację FRIS® i MindSonar®. Jestem pasjonatką i praktykiem Analizy Transakcyjnej (AT). Aktualnie uczestniczę w zaawansowanych szkoleniach (programy 4-letnie) prowadzonych przez superwizorów z European Association for Transactional Analysis (EATA) w dwóch obszarach – AT w edukacji i AT w organizacji, by stać się Analitykiem Transakcyjnym.

Prywatnie jestem żoną i matką trójki dzieci – Piotra (2004), Asi (2007) i Kasi (2009).
W życiu kieruję się takimi wartościami jak: szczerość, zaangażowanie, odpowiedzialność i autonomia. 

DLACZEGO ZOSTAŁAM EDUKATORKĄ POZYTYWNEJ DYSCYPLIN?

Podczas szkoleń z superwizorami EATA zarekomendowano mi Pozytywną Dyscyplinę® (PD) jako spójną koncepcję wychowawczą do Analizy Transakcyjnej (AT). Po zapoznaniu się z jej założeniami uznałam, że PD ma coś czego wiele koncepcji wychowawczych nie ma – uporządkowanych narzędzi dla rodziców, gotowych do natychmiastowego użycia. Z mojej perspektywy PD można się uczyć i wdrażać jednocześnie bez ryzyka szkody dla dziecka. PD jest wycinkiem z AT, co pozwala mi wyjaśniać rodzicom i nauczycielem potencjalne przyczyny danego zachowania u dzieci i dorosłych.  W kształtowaniu małego człowieka najbardziej fascynują mnie zagadnienia tworzenia się skryptów (strategii) życiowych, wzorców myślenia i psychologii motywacji.  I tą wiedzą chcę dzielić się z innymi.

JAK TA PRACA WPŁYWA NA MNIE I MOJE ŻYCIE?

Lubię pracować z rodzicami,  nauczycielami – ogólnie z dorosłymi. Odczuwam radość, kiedy w trakcie szkoleń czy warsztatów obserwuję jak zmieniają się perspektywy i przekonania uczestników, jak zaczynają rozumieć swoją rolę i jej wpływ na kształtowanie się postaw u dzieci, jakie są niuanse w komunikacji i jakie są konsekwencje tego co i jak mówimy.  Odkąd pamiętam, stymuluję ludzi do działania i rozwoju. Uważam, że każda negatywna sytuacja ma swoją pozytywną stronę, którą można wykorzystać dla siebie. Moje motto – raz człowiek w życiu wygrywa a raz się uczy.

JAKIE PROWADZĘ SZKOLENIA I WARSZTATY I GDZIE MOŻNA MNIE SPOTKAĆ?

Posiadane Certyfikacje
·         Edukator Pozytywnej Dyscypliny® w klasie
·         Edukator Pozytywnej Dyscypliny® dla Rodziców
·         Trener SET®
·         Konsultant MindSonar®
·         Konsultant FRIS®

Tematy szkoleń i wykładów (przykłady) dla Rodziców
·         W co grają dzieci a w co rodzice, czyli jak być mądrym rodzicem w oparciu o Pozytywną Dyscyplinę.

Tematy szkoleń i wykładów (przykłady) dla Nauczycieli / Rad Pedagogicznych (RP)
·         Jak pracować z „trudnym” rodzicem, czy co zrobić by zacząć współpracę (W1).
·         W co grają Rodzice, Dzieci a w co Nauczyciele, czyli jakie gry psychologiczne są w szkole (W2)
·         Typologia wg FRIS® – jakim kolorem jesteś, czyli jak sposób myślenia wpływa na nasze zachowania.
·         Jak (dziś) skutecznie budować autorytet, czyli jak być lubianym i stanowczym Nauczycielem.
·         Pozytywna Dyscyplina w Twojej placówce – warsztat wprowadzający dla RP.

Lokalizacja
·         Warszawa i okolice

Kontakt
·         +48 601 323 468
·         biuro@heiwa.pl

Lokalizacja

Warszawa

X