Warszawa – Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – wprowadzenie***

Październik, 2018

21Paź12:0017:00Warszawa - Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – wprowadzenie***Dobrzemitu Organizacja: Dobrzemitu, Centrum Szczęśliwej Rodziny i POZYTYWNA DYSCYPLINA

Więcej

Szczegóły Wydarzenia

DLACZEGO DZIECI ZACHOWUJĄ SIĘ ŹLE,
A DOROŚLI TRACĄ CIERPLIWOŚĆ?
PODSTAWY POZYTYWNEJ DYSCYPLINY

Serdecznie zapraszam na warsztat podczas, którego dowiesz się dlaczego dzieci zachowują się źle, a dorośli tracą cierpliwość i co z tym można zrobić w duchu Pozytywnej Dyscypliny.

Czym jest Pozytywna Dyscyplina?

Kiedyś sądziłam, że jest to nurt, w którym można wychowywać dzieci, tak aby wyrosły na szczęśliwych i zaradnych życiowo dorosłych. I dalej tak sądzę.

Lecz po nieco dłuższym czasie stosowania stwierdzam, że Pozytywna Dyscyplina, jest znacznie szersza. Jest to styl bycia, który pozwala tworzyć szczęśliwe i wspierające relacje z innymi ludźmi.

Obecnie dostępna jest literatura Pozytywnej Dyscypliny ukierunkowana na relacje rodzic-dziecko, relację w związkach, a nawet relacje w biznesie.

Szczegółowe informacje na temat Pozytywnej Dyscypliny znajdziecie na stronie: www.pozytywnadyscyplina.pl

Na czym to polega Pozytywna Dyscyplina w relacji rodzic-dziecko?

Pozytywna Dyscyplina nie stosuje kar i nagród.

Natomiast daje w zamian 52 konkretne metody, dzięki którym:

♥ Pomożesz swojemu dziecku, poczuć się ważnym i znaczącym członkiem Waszej rodziny, dzięki czemu pomożesz mu wziąć odpowiedzialność za wspólne dobro.
♥ Pomożesz sobie wyjść z roli nadmiernie kontrolującego rodzica „żandarma”, który, być może, z poczucia winy popada w nadmierną pobłażliwość i uległość w stosunku do dziecka, i na odwrót.
♥ Będziesz skuteczny długofalowo – zaczniesz brać pod uwagę to co dziecko myśli, czuje, czego się uczy i jakie decyzje podejmuje o sobie samym i o swoim świecie oraz jak decyduje się postępować w przyszłości, aby przetrwać i odnosić sukcesy.
♥ Wesprzesz swoje dziecko w nauce ważnych umiejętności społecznych i życiowych, tj. Szacunek, dbanie o innych, rozwiązywanie problemów, współpraca, umiejętność wnoszenia wkładu i bycia pożytecznym w domu szkole i większej społeczności.
♥ Zaprosisz swoje dziecko do odkrywania, jak bardzo jest zdolne i kompetentne. Zachęci je do odkrywania swojej

Na czym konkretnie będzie polegał ten warsztat?

♥ Zastanowimy się jakich kompetencji życiowych chcemy nauczyć nasze dzieci, jakie są nasze wyzwania (trudne zachowania dzieci) i jakie dotychczas stosowaliśmy sposoby, mające na celu wzmocnienie pozytywnych zachowań, a zniwelowanie trudnych zachowań. Przeanalizujemy jakie są ich rezultaty.
♥ Dowiemy się dlaczego czasem, ludzie czasem zachowują się jak gady – czyli jak działa mózg w stresie?
♥ Dowiemy się co to jest poczucie przynależności i znaczenia i przeanalizujemy 4 błędne sposoby, w jakie poszukują go dzieci .
♥ Porozmawiamy o błędach i dowiemy się jakie jest lekarstwo dla tych co sądzą, że muszą być idealni, czyli poznamy 4 „P” pomyłek.
♥ Zastanowimy się jakie są skutki bycia tylko stanowczym lub tylko uprzejmym.
♥ Poznamy i przećwiczymy niektóre narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które pomagają być rodzicem al’dente – ani za twardym, ani za miękkim, czyli uprzejmym i stanowczym jednocześnie:-)

Warsztat dostarczy uczestnikom podstawowej wiedzy na temat Pozytywnej Dyscypliny. Po warsztacie chętni uczestnicy otrzymają propozycję kontynuacji nauki w postaci cotygodniowych spotkań, podczas których będą mogli poszerzać swoją wiedzę, zdobywać kolejne umiejętności i ćwiczyć je.

GDZIE? KIEDY?

W Dobrzemitu, ul. Bracka 18/70
21 października, w godzinach 12.00-17.00

INWESTYCJA: 90 zł

ZAPISY: zapisy@dobrzemitu.pl

PYTANIA: biuro@e-mamafit.pl, tel: 781-949-249

PROWADZĄCA: Monika Cywińska – Certyfikowany Coach rodzicielski metody Coach Wise, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, Terapeuta Psychobiologii. Z wykształcenia Biolog, absolwentka dwuletniego studium Pedagogicznego. Uczestniczka kursów z zakresu Reiki, Techniki Uwalniania Emocji dr. R. Hawkinsa, technik oddechowych Fundacji Art Of Living oraz kursów z zakresu rodzicielstwa opartych m.in Pozytywnej Dyscyplinie, Rodzicielstwie Bliskości, NVC.

Poza działalnością coachingową – instruktorka metody Pilates i autorka programu ćwiczeń e-mamafit dla kobiet w ciąży i mam po porodzie.

Czas

(Niedziela) 12:00 - 17:00

Lokalizacja

Dobrzemitu

Bracka 18/ 70, 00-028 Warszawa

Organizacja

Dobrzemitu, Centrum Szczęśliwej Rodziny i POZYTYWNA DYSCYPLINA

0odpowiedz na "<b>Warszawa</b> - Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – wprowadzenie***"

    Zostaw wiadomość

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    X