Warszawa – Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – cykl mini warsztatów**

Marzec, 2019

22Mar(Mar 22)13:3010Maj(Maj 10)15:30Warszawa – Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – cykl mini warsztatów**Centrum Szczęśliwej Rodziny Organizacja: POZYTYWNA DYSCYPLINA i Centrum Szczęśliwej Rodziny

Więcej

Szczegóły Wydarzenia

ORGANIZATOR: Centrum Szczęśliwej Rodziny
KONTAKT: biuro@centrumszczesliwejrodziny.pl, tel: 781-949-249

Wszystkich rodziców (a także ich dzieci) serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów, podczas których zdobędziecie wiedzę i przećwiczycie umiejętności budowania szczęśliwych relacji ze swoimi dziećmi oraz partnerami, w duchu Pozytywnej Dyscypliny.

Czym jest POZYTYWNA DYSCYPLINA?

Kiedyś sądziłam, że jest to nurt, w którym można wychowywać dzieci tak, aby wyrosły na szczęśliwych i zaradnych życiowo dorosłych. Nadal tak sądzę, lecz po nieco dłuższym czasie stosowania tej metody stwierdzam, że Pozytywna Dyscyplina jest znacznie szersza. To cały styl bycia, pozwalający tworzyć szczęśliwe i wspierające relacje z innymi ludźmi.

Obecnie, literatura Pozytywnej Dyscypliny obejmuje relacje rodzic-dziecko, relacje w związkach, a nawet relacje w biznesie.

Na czym polega Pozytywna Dyscyplina?

Pozytywna Dyscyplina nie stosuje kar i nagród, w zamian dając 52 konkretne metody, bazujące na 5 fundamentalnych zasadach:

♥ Pomaga poczuć łączność i przynależność dziecku, partnerowi i samemu sobie.
♥ Jest jednocześnie uprzejma i stanowcza – miękka dla osoby i twarda dla problemu.
♥ Działa długofalowo – bierze pod uwagę, jakie przekonania budują się w dzieciach, czy w przyszłości przyczynią się one do bycia szczęśliwym i odpowiedzialnym dorosłym, a także jak zachowanie jednostki wpływa na jego partnera i czy buduje jego poczucie kompetencji jako rodzica, męża/żony.
♥ Uczy umiejętności życiowych i społecznych: szacunku, troszczenia się o innych, rozwiązywania problemów, współpracy, odpowiedzialności i wnoszenia wkładu w życie rodziny.
♥ Zaprasza do odkrywania swoich zdolności, kompetencji i budowania zaradności.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Pozytywnej Dyscypliny?
– Przyjdź na bezpłatny warsztat wprowadzający:
https://www.facebook.com/events/304689630150481/
– Odwiedź stronę https://pozytywnadyscyplina.pl/

Na czym będzie polegał warsztat?

Podczas warsztatu, uczestnicy zdobędą wiedzę, a następnie będą ćwiczyli swoje umiejętności i budowali kompetencje, odgrywając scenki i wykonując praktyczne zadania.

Podczas niektórych spotkań, wprowadzony zostanie element RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, czyli POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI.

Polega on ta tym, że chętni uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich rzeczywistych trudnościach, aby mogły one zostać przedstawione w formie scenek, po których następuje burza mózgów, owocująca z pomysłami wsparcia w rozwiązaniu problemów.

GDZIE? KIEDY?
Centrum Szczęśliwej Rodziny, al. KEN 57/25 (przy metrze Imielin), Warszawa
22 marca – 10 maja 2019 (piątki), godz. 13:30-15:30

ZAPISY:
https://centrumszczesliwejrodziny.pl/sklep

PYTANIA:
biuro@centrumszczesliwejrodziny.pl
fb messenger: Centrum Szczęśliwej Rodziny
tel.: 781-949-249, 504-520-918

INWESTYCJA i WARUNKI UCZESTNICTWA
♥ Kurs obejmuje 7 spotkań, w łącznej cenie 350 zł.
♥ Nie ma możliwości wykupowania pojedynczych zajęć.
♥ Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w którymś spotkaniu, otrzymają webinar, przedstawiający omówienie tematu poruszanego na opuszczonym spotkaniu, a także możliwość odrobienia spotkania w kolejnych edycjach kursu (odrobić można max 2 spotkania).
♥ Na zakończenie kursu, wszyscy uczestnicy otrzymają oficjalny certyfikat uczestnictwa w kursie PD oraz cykl webinarów, zawierający podsumowanie poruszanych tematów.
♥ Ponadto, uczestnicy otrzymają materiały w formie papierowej oraz elektronicznej.

DLA KOGO?
Dla rodziców dzieci w każdym wieku, w tym również tych jeszcze nienarodzonych 🙂
Na wszystkie spotkania zapraszamy razem z dziećmi.

PROWADZĄCA
Monika Cywińska – certyfikowany Coach rodzicielski metody Coach Wise, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, Terapeuta Psychobiologii. Z wykształcenia Biolog, absolwentka dwuletniego studium Pedagogicznego. Uczestniczka kursów z zakresu Reiki, Techniki Uwalniania Emocji dr. R. Hawkinsa, technik oddechowych Fundacji Art Of Living oraz kursów z zakresu rodzicielstwa opartych m.in Pozytywnej Dyscyplinie, Rodzicielstwie Bliskości, NVC.
Poza działalnością coachingową – instruktorka metody Pilates i autorka programu ćwiczeń e-mamafit dla kobiet w ciąży i mam po porodzie. Prywatnie – mama dwójki dzieci: Alicji (7 lat) i Tymona (4).

„Podczas warsztatów łączę Pozytywną Dyscyplinę z wiedzą z Totalnej Biologii, Psychobiologii oraz techniką Uwalniania Emocji Davida Hawkinsa, co bywa pomocne w szerszym spojrzeniu na konkretne problemy rodziców i sposoby ich rozwiązania.

Dodatkowo, na sali zawsze obecny jest również mój mąż, a więc osoba o sporym doświadczeniu praktycznym we wprowadzaniu i stosowaniu PD w rodzinie, co zainteresowanym umożliwia poszerzenie spojrzenia na dany temat o męski (ojcowski) punkt widzenia. Mąż pomaga również w opiece nad dziećmi uczestników.🙂

Ponadto, po zakończeniu warsztatu pozostaję do Waszej dyspozycji i służę pomocą przy wprowadzaniu Pozytywnej Dyscypliny w Waszych rodzinach, organizując cykle spotkań dla osób po kursie PD oraz podczas indywidualnych konsultacji.”

PROGRAM KURSU

SPOTKANIE I (22.03): JAK TO JEST Z KARAMI I NAGRODAMI?
♥ Zastanowimy się, jakich kompetencji życiowych chcemy nauczyć nasze dzieci, jakie są nasze wyzwania, jakie metody wychowawcze stosowaliśmy do tej pory i które z nich były skuteczne długofalowo.
♥ Wykonamy ćwiczenia, które pozwolą nam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kary i krytyka mogą być narzędziem wspierającym budowanie kompetencji życiowych dziecka oraz pokonywania wyzwań rodzicielskich.
♥ Sprawdzimy, jaki jest rezultat stosowania nagród w wychowaniu.
♥ Jak jest różnica pomiędzy pochwałą, a zachętą? Jak wzmacniać swoje dziecko, zamiast uzależniać je od oceny.

SPOTKANIE II (29.03): BĄDŹ RODZICEM AL DENTE – ANI ZA MIĘKKIM, ANI ZA TWARDYM, CZYLI STANOWCZYMI UPRZEJMYM JEDNOCZEŚNIE 🙂
Ciężko znaleźć Ci balans pomiędzy byciem rodzicem rygorystycznym, a zbytnio łagodnym. Poznasz metodę, jak skutecznie porozumiewać się z dzieckiem szanując jego uczucia i jednocześnie egzekwować wcześniejsze ustalenia.
Na tym warsztacie:
♥ Zastanowimy się, jakie są rezultaty skupiania się na stanowczości, a jakie skupiania się na uprzejmości.
♥ Poznamy i przećwiczymy niektóre narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, pomagające w byciu uprzejmym I stanowczym jednocześnie.
♥ Sprawdzimy, na dzieci działają polecenia, a jak pytania motywacyjne i pytania pełne ciekawości.

SPOTKANIE III i IV (5.04 i 12.04) : DLACZEGO DZIECI ZACHOWUJĄ SIĘ ŹLE, A DOROŚLI TRACĄ CIERPLIWOŚĆ
♥ Dlaczego ludzie czasem zachowują się jak gady? 🙂
♥ Co dzieci są w stanie zrobić, żeby mieć poczucie przynależności, czyli o 4 błędnych sposobach, stosowanych przez dzieci w celu zdobycia miłości rodzica?
♥ I na koniec dobra wiadomość: ani Ty, ani Twoje dziecko nie musicie być doskonali, czyli 4 „P” pomyłek.

SPOTKANIE V (19.04): CO TO SĄ SPOTKANIA RODZINNE ORAZ JAK JE WYKORZYSTAĆ DO TWORZENIA UMÓW, KTÓRYCH WSZYSCY CHCĄ PRZESTRZEGAĆ
♥ Dowiemy się, co to są spotkania rodzinne i je przećwiczymy.
♥ Dowiemy się, jakie są najczęstsze powody braku skuteczności spotkań rodzinnych.
♥ Przećwiczymy zawieranie skutecznych umów i dowiemy się, jakie są 4 kroki zawierania umów oraz 4 kroki egzekwowania umów w zgodzie z założeniem Uprzejmy i stanowczy jednocześnie.

SPOTKANIE VI (26.04): CO ROBIĆ, GDY DZIECI NIE PRZESTRZEGAJĄ ZASAD/NIE WYKONUJĄ OBOWIĄZKÓW/NIE PRZESTRZEGAJĄ UMÓW
♥ Co to są logiczne konsekwencje i czym się różnią od kary oraz od naturalnych konsekwencji?
♥ Dlaczego logicznych konsekwencji używamy w ostateczności i jakie są ich alternatywy?
♥ Jak zastosować ograniczony wybór, aby wspierał nas i nasze dziecko?

SPOTKANIE VII (10.05): JAKI STYL OSOBOWOŚCI PREZENTUJESZ KIEDY JESTEŚ SPOKOJNA I KIEDY JESTEŚ W STRESIE I JAK WPŁYWA TO NA TWOJE RELACJE Z PARTNEREM I DZIECKIEM?
♥ Dowiesz się, czy Twoje zachowanie w sytuacji stresowej przypomina bardziej zadowalacza, kontrolera, konformistę, czy mądralę.
♥ Który z tych stylów osobowości dominuje, gdy czujesz się bezpiecznie?
♥ Zastanowimy się wspólnie, jakie są mocne strony i trudności tego stylu osobowości, a także jak wpływa to na nasze dzieci i relację z partnerem.

Czas

Marzec 22 (Piątek) 13:30 - Maj 10 (Piątek) 15:30

Lokalizacja

Centrum Szczęśliwej Rodziny

al. Komisji Edukacji Narodowej 57/25, 02-797 Warszawa

Organizacja

POZYTYWNA DYSCYPLINA i Centrum Szczęśliwej Rodziny

0odpowiedz na "Warszawa – Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – cykl mini warsztatów**"

    Zostaw wiadomość

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Copyright © PozytywnaDyscyplina.pl
    X