Warszawa – Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – cykl mini warsztatów**

Luty, 2019

14Lut(Lut 14)10:0028Mar(Mar 28)11:30Warszawa – Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – cykl mini warsztatów**

Więcej

Szczegóły Wydarzenia

ORGANIZATOR: Centrum Szczęśliwej Rodziny
KONTAKT: biuro@e-mamafit.pl, tel: 781-949-249

Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów, podczas których uczestników zdobędą wiedzę i przećwiczą umiejętności budowania szczęśliwych relacji ze swoimi dziećmi oraz partnerami, w duchu Pozytywnej Dyscypliny.

Czym jest POZYTYWNA DYSCYPLINA?

Kiedyś sądziłam, że jest to nurt, w którym można wychowywać dzieci tak, aby wyrosły na szczęśliwych i zaradnych życiowo dorosłych. Nadal tak sądzę, lecz po nieco dłuższym czasie stosowania tej metody stwierdzam, że Pozytywna Dyscyplina jest znacznie szersza. To cały styl bycia, pozwalający tworzyć szczęśliwe i wspierające relacje z innymi ludźmi.

Obecnie, literatura Pozytywnej Dyscypliny obejmuje relacje rodzic-dziecko, relacje w związkach, a nawet relacje w biznesie.

Na czym polega Pozytywna Dyscyplina?

Pozytywna Dyscyplina nie stosuje kar i nagród, w zamian dając 52 konkretne metody, bazujące na 5 fundamentalnych zasadach:

Pomaga poczuć łączność i przynależność dziecku, partnerowi i samemu sobie.
Jest jednocześnie uprzejma i stanowcza: miękka dla osoby i twarda dla problemu.
Działa długofalowo – bierze pod uwagę, jakie przekonania budują się w dzieciach, czy w przyszłości przyczynią się one do bycia szczęśliwym i odpowiedzialnym dorosłym, a także jak zachowanie jednostki wpływa na jego partnera i czy buduje jego poczucie kompetencji jako rodzica, męża/żony.
Uczy umiejętności życiowych i społecznych: szacunku, troszczenia się o innych, rozwiązywania problemów, współpracy, odpowiedzialności i wnoszenia wkładu w życie rodziny.
Zaprasza do odkrywania swoich zdolności, kompetencji i budowania zaradności.
Więcej informacji o pozytywnej dyscyplinie znajduje się na stronie pozytywnadyscyplina.pl

Na czym będzie polegał warsztat?

Podczas warsztatu, uczestnicy otrzymają wiedzę, a następnie będą ćwiczyli swoje umiejętności i budowali kompetencje odgrywając scenki i wykonując praktyczne zadania.

Podczas niektórych spotkań, wprowadzony zostanie element RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, czyli POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI.

Polega on ta tym, że chętni uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich rzeczywistych trudnościach, aby mogły zostać przedstawione w formie scenki, po której nastąpi burza mózgów, owocująca z pomysłami wsparcia w rozwiązaniu problemu.

GDZIE? KIEDY?
MAMA ĆWICZY FITNESS, ul. Wąwozowa 35 (okolice metra Kabaty), Warszawa
14 lutego – 28 marca 2019 (czwartki), godz. 10:00-11:30

ZAPISY i PYTANIA
biuro@e-mamafit.pl, sms: 781-949-249

INWESTYCJA i WARUNKI UCZESTNICTWA
♥ Kurs obejmuje 7 spotkań, w łącznej cenie 400 zł. Nie ma możliwości wykupowania pojedynczych zajęć.
♥ Osoby, które zapiszą się i opłacą udział w kursie do końca stycznia, otrzymają w prezencie książkę Jane Nelsen „Pozytywna Dyscyplina” lub zestaw 52 Kart Technik Pozytywnej Dyscypliny – do wyboru.
♥ Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w którymś spotkaniu, otrzymają webinar, przedstawiający omówienie tematu poruszanego na opuszczonym spotkaniu, a także możliwość odrobienia spotkania w kolejnych edycjach kursu.
♥ Istnieje możliwość dołączenia do kursu w trakcie jego trwania (po pierwszym spotkaniu). Wówczas uczestnik otrzymuje webinary, zawierające omówienie tematyki poruszanej podczas wcześniejszych spotkań, a także możliwość ich odrobienia w kolejnych edycjach kursu.
♥ Na zakończenie kursu, wszyscy uczestnicy otrzymają oficjalny certyfikat uczestnictwa w kursie PD oraz cykl webinarów, zawierający podsumowanie poruszanych tematów.
♥ Ponadto, uczestnicy otrzymają materiały w formie papierowej oraz elektronicznej.

DLA KOGO?
Dla rodziców dzieci w każdym wieku, w tym również tych jeszcze nienarodzonych 🙂
Rodziców małych dzieci, którzy nie mają możliwości znalezienia dla nich opieki na czas zajęć, zapraszamy wraz z dziećmi.

PROWADZĄCA
Monika Cywińska – certyfikowany Coach rodzicielski metody Coach Wise, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, Terapeuta Psychobiologii. Z wykształcenia Biolog, absolwentka dwuletniego studium Pedagogicznego. Uczestniczka kursów z zakresu Reiki, Techniki Uwalniania Emocji dr. R. Hawkinsa, technik oddechowych Fundacji Art Of Living oraz kursów z zakresu rodzicielstwa opartych m.in Pozytywnej Dyscyplinie, Rodzicielstwie Bliskości, NVC.

Poza działalnością coachingową – instruktorka metody Pilates i autorka programu ćwiczeń e-mamafit dla kobiet w ciąży i mam po porodzie. Prywatnie – mama dwójki dzieci: Alicji (7 lat) i Tymona (4).

PROGRAM KURSU

SPOTKANIE I (14.02): JAK TO JEST Z KARAMI I NAGRODAMI?

♥ Zastanowimy się jakich kompetencji życiowych chcemy nauczyć nasze dzieci, jakie są nasze wyzwania, jakie metody wychowawcze stosowaliśmy do tej pory – które były skuteczne długofalowo?
♥ Wykonamy ćwiczenia, które pozwolą nam odpowiedzieć sobie na pytania, czy kary i krytyka mogą być narzędziem wspierającym budowanie kompetencji życiowych dziecka i pokonanie wyzwań rodzicielskich?
♥ Sprawdzimy jaki jest rezultat stosowania nagród w wychowaniu?
♥ Jak jest różnica pomiędzy pochwałą, a zachętą? Czyli o tym jak wzmacniać swoje dziecko zamiast uzależniać je od oceny.

SPOTKANIE II (21.02): BĄDŹ RODZICEM AL DENTE – ANI ZA MIĘKKIM, ANI ZA TWARDYM, CZYLI STANOWCZYMI UPRZEJMYM JEDNOCZEŚNIE 🙂

Ciężko znaleźć Ci balans pomiędzy byciem rodzicem rygorystycznym, a zbytnio łagodnym. Poznasz metodę, jak skutecznie porozumiewać się z dzieckiem szanując jego uczucia i jednocześnie egzekwować wcześniejsze ustalenia.
Na tym warsztacie:
♥ Zastanowimy się jakie są rezultaty skupiania się na stanowczości, a jakie skupiania się na uprzejmości.
♥ Poznamy i przećwiczymy niektóre narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które pomagają być uprzejmym I stanowczym jednocześnie.
♥ Sprawdzimy jak działają na dziecko polecenia, a jak pytania motywacyjne i pytania pełne ciekawości.

SPOTKANIE III i IV (28.02 i 7.03) : DLACZEGO DZIECI ZACHOWUJĄ SIĘ ŹLE, A DOROŚLI TRACĄ CIERPLIWOŚĆ

Na tym spotkaniu dowiemy się:
♥ Dlaczego ludzie czasem zachowują się jak gady? 🙂
Co dzieci są w stanie zrobić, żeby mieć poczucie przynależności, czyli o 4 błędnych sposobach jakie mają dzieci na zdobycie miłości rodzica?
♥ I na koniec dobra wiadomość: ani Ty, ani Twoje dziecko nie musicie być doskonali, czyli o 4 „P” pomyłek.

SPOTKANIE V (14.03): CO TO SĄ SPOTKANIA RODZINNE ORAZ JAK JE WYKORZYSTAĆ DO TWORZENIA UMÓW, KTÓRYCH WSZYSCY CHCĄ PRZESTRZEGAĆ
♥ Dowiemy się co to są spotkania rodzinne i je przećwiczymy.
♥ Dowiemy się jakie są najczęstsze powody, dla których spotkania rodzinne nie przynoszą zamierzonego skutku.
♥ Przećwiczymy zawieranie skutecznych umów i dowiemy się jakie są 4 kroki zawierania umów oraz 4 kroki egzekwowania umów w zgodzie z założeniem – uprzejmy i stanowczy jednocześnie.

SPOTKANIE VI (21.03): CO ROBIĆ, GDY DZIECI NIE PRZESTRZEGAJĄ ZASAD/NIE WYKONUJĄ OBOWIĄZKÓW/NIE PRZESTRZEGAJĄ UMÓW
♥ Co to są logiczne konsekwencje i czym się różnią od kary oraz od naturalnych konsekwencji.
♥ Dlaczego logicznych konsekwencji używamy w ostateczności i jakie są ich alternatywy.
♥ Jak zastosować ograniczony wybór, aby wspierał nas i nasze dziecko.

SPOTKANIE VII (28.03): JAKI STYL OSOBOWOŚCI PREZENTUJESZ KIEDY JESTEŚ SPOKOJNA I KIEDY JESTEŚ W STRESIE I JAK TO WPŁYWA NA TWOJE RELACJE Z PARTNEREM I DZIECKIEM?
♥ Dowiesz się, czy Twoje zachowanie w sytuacji stresowej przypomina bardziej zadowalacza, kontrolera, konformistę, czy mądralę.
♥ Który z tych stylów osobowości dominuje, gdy czujesz się bezpiecznie.
♥ Zastanowimy się wspólnie jakie są mocne strony i trudności tego stylu osobowości i jak to wpływa na nasze dzieci i relację z partnerem.

Czas

Luty 14 (Czwartek) 10:00 - Marzec 28 (Czwartek) 11:30

Lokalizacja

Mama Cwiczy

Warszawa, ul. Wąwozowa 35

Organizacja

Centrum Szczęśliwej Rodziny i POZYTYWNA DYSCYPLINA

4odpowiedz na "Warszawa – Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – cykl mini warsztatów**"

  1. Jaki jest program? Cena?

  2. Witam. Jestem zainteresowana warsztatami. Czy odbywają się one co tydzień czy jednorazowo w bloku? Jaki jest koszt?

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © PozytywnaDyscyplina.pl
X