Warszawa – BUDUJ SZCZĘŚLIWE RELACJE W RODZINIE W OPARCIU O POZYTYWNĄ DYSCYPLINĘ w SDK

Październik, 2018

05Paź(Paź 5)13:1521Gru(Gru 21)15:00Warszawa - BUDUJ SZCZĘŚLIWE RELACJE W RODZINIE W OPARCIU O POZYTYWNĄ DYSCYPLINĘ w SDK

Więcej

Szczegóły Wydarzenia

BUDUJ SZCZĘŚLIWE RELACJE W RODZINIE W OPARCIU O POZYTYWNĄ DYSCYPLINĘ w SDK

Serdecznie zapraszam na cykl warsztatów podczas, których będziemy zdobywać wiedzę i ćwiczyć swoje umiejętności w budowaniu szczęśliwych relacji ze swoim/ją partnerem/ką w duchu Pozytywnej Dyscypliny

Czym jest Pozytywna Dyscyplina?

Kiedyś sądziłam, że jest to nurt, w którym można wychowywać dzieci, tak aby wyrosły na szczęśliwych i zaradnych życiowo dorosłych. I dalej tak sądzę.

Lecz po nieco dłuższym czasie stosowania stwierdzam, że Pozytywna Dyscyplina, jest znacznie szersza. Jest to styl bycia, który pozwala tworzyć szczęśliwe i wspierające relacje z innymi ludźmi.

Obecnie dostępna jest literatura Pozytywnej Dyscypliny ukierunkowana na relacje rodzic-dziecko, relację w związkach, a nawet relacje w biznesie.

Na czym to polega Pozytywna Dyscyplina?

Pozytywna Dyscyplina nie stosuje kar i nagród.

Natomiast daje w zamian 52 konkretne metody, bazujące na 5 fundamentalnych zasadach:
1.Pomaga poczuć łączność i przynależność dziecku, partnerowi i samemu sobie.
2.Jest jednocześnie uprzejma i stanowcza: miękka dla osoby i twarda dla problemu.
3.Działa długofalowo – bierze pod uwagę jakie przekonania buduję w dzieciach i czy przyczynią się one do bycia szczęśliwym i odpowiedzialnym dorosłym oraz jak moje zachowanie wpływa na mojego partnera i czy buduje jego poczucie kompetencji jako rodzica, męża/żony.
4.Uczy umiejętności życiowych i społecznych: szacunku, troszczenia się o innych, rozwiązywania problemów, współpracy, odpowiedzialności i wnoszenia wkładu w życie rodziny.
5.Zaprasza do odkrywania swoich zdolności, kompetencji i budowania zaradności.

Więcej informacji na temat Pozytywnej Dyscypliny znajdziecie na stronie: www.pozytywnadyscyplina.pl.

Na czym będzie polegał ten warsztat?

Podczas warsztatu uczestnicy będą otrzymywali wiedzę, a następnie ćwiczyli swoje umiejętności, budowali kompetencje odgrywając scenki, i wykonując zadania.

Podczas niektórych spotkań wprowadzony zostanie element RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, CZYLI POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI.

Polega on ta tym, że chętni uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich trudnościach, aby mogły zostać przedstawione w formie scenki, po której nastąpi burza mózgów z pomysłami na wsparcie w rozwiązaniu problemu.

GDZIE? KIEDY?

W SŁUŻEWSKIM DOMU KULTURY, ul. Bacha 15 (okolice metra Służew)
Piątki, godz. 13.15-15.00

INWESTYCJA: 30 zł/zajęcia.
Osoba, która pierwszy raz dołącza do cyklu w danym miesiącu po pierwszych zajęciach podejmuje decyzję o dalszym uczestnictwie lub nie uczestnictwie w kolejnych zajęciach do końca trwania miesiąca. W przypadku kontynuacji opłata wynosi 30 zł x ilość zajęć pozostałych do końca miesiąca.

ZAPISY: biuro@e-mamafit.pl, sms: 781-949-249

Na zajęcia można dołączyć w każdym momencie, choć udział w pełnym cyklu przeniesie się lepsze efekty i pełniejsze zastosowanie zdobytych kompetencji.

Osoby, które dołączą do kursu w trakcie jego trwania otrzymają możliwość wykupienia miniwykładów w formie webinariów o tematyce omawianej na wcześniejszych spotkaniach w ramach cyklu.

Szczególnie zalecane jest zapoznanie się z tematami pierwszych 4 spotkań, gdyż omawiamy na nich podstawy podejścia Pozytywnej Dyscypliny.

DLA KOGO?

Dla rodziców dzieci w każdym wieku, kobiet w ciąży oraz ich partnerów. Rodzice małych dzieci, którzy nie mają możliwości znalezienia opieki nad dzieckiem zapraszamy na zajęcia z dziećmi.

PYTANIA: biuro@e-mamafit.pl, tel: 781-949-249

PROWADZĄCA: Monika Cywińska – Certyfikowany Coach rodzicielski metody Coach Wise, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, Terapeuta Psychobiologii. Z wykształcenia Biolog, absolwentka dwuletniego studium Pedagogicznego. Uczestniczka kursów z zakresu Reiki, Techniki Uwalniania Emocji dr. R. Hawkinsa, technik oddechowych Fundacji Art Of Living oraz kursów z zakresu rodzicielstwa opartych m.in Pozytywnej Dyscyplinie, Rodzicielstwie Bliskości, NVC.

Poza działalnością coachingową – instruktorka metody Pilates i autorka programu ćwiczeń e-mamafit dla kobiet w ciąży i mam po porodzie.

PROGRAM

SPOTKANIE O: Bezpłatne spotkanie na którym możecie dowiedzieć się czym jest Pozytywna Dyscyplina, jakie jest jej pięć fundamentalnych zasad oraz jak bardzo jest praktyczna i skuteczna.

SPOTKANIE I (5.10): JAK TO JEST Z KARAMI I NAGRODAMI?

♥ Zastanowimy się jakich kompetencji życiowych chcemy nauczyć nasze dzieci, jakie są nasze wyzwania, jakie metody wychowawcze stosowaliśmy do tej pory – które były skuteczne długofalowo?
♥ Wykonamy ćwiczenia, które pozwolą nam odpowiedzieć sobie na pytania, czy kary i krytyka mogą być narzędziem wspierającym budowanie kompetencji życiowych dziecka i pokonanie wyzwań rodzicielskich?
♥ Sprawdzimy jaki jest rezultat stosowania nagród w wychowaniu?
♥ Przeanalizujemy, czy rozpieszczanie wzmacnia, czy osłabia poczucie własnej wartości?

SPOTKANIE II (12.10): BĄDŹ RODZICEM AL DENTE – ANI ZA MIĘKKIM, ANI ZA TWARDYM, CZYLI STANOWCZYMI UPRZEJMYM JEDNOCZEŚNIE 🙂

Ciężko znaleźć Ci balans pomiędzy byciem rodzicem rygorystycznym, a zbytnio łagodnym. Poznasz metodę, jak skutecznie porozumiewać się z dzieckiem szanując jego uczucia i jednocześnie egzekwować wcześniejsze ustalenia.
Na tym warsztacie:
♥ Poznamy i przećwiczymy niektóre narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które pomagają być uprzejmym I stanowczym jednocześnie.
♥ Dowiemy się czym się różni zachęta od pochwały i zastanowimy się jak jedna i druga wpływają na poczucie własnej wartości dziecka.
♥ Sprawdzimy jak działają na dziecko polecenia, a jak pytania pełne ciekawości.

SPOTKANIE III i IV (19.10, 26.10): DLACZEGO DZIECI ZACHOWUJĄ SIĘ ŹLE, A DOROŚLI TRACĄ CIERPLIWOŚĆ

Na tym spotkaniu dowiemy się:
♥ Dlaczego ludzie czasem zachowują się jak gady? 🙂
♥ Co dzieci są w stanie zrobić, żeby mieć poczucie przynależności, czyli o 4 błędnych sposobach jakie mają dzieci na zdobycie miłości rodzica?
♥ I na koniec dobra wiadomość: ani Ty, ani Twoje dziecko nie musicie być doskonali, czyli o 4 „P” pomyłek.

SPOTKANIE V i VI (2.11 oraz 9.11): RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, CZYLI POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI
Ćwiczenie polega na tym, że chętni uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich trudnościach, aby mogły zostać przedstawione w formie scenki, po której nastąpi burza mózgów z pomysłami na wsparcie w rozwiązaniu problemu.

SPOTKANIE VII (16.11): CO TO JEST SPECJALNY CZAS I CO TO SĄ SPOTKANIA RODZINNE ORAZ JAK JE WYKORZYSTAĆ DO TWORZENIA UMÓW, KTÓRYCH WSZYSCY CHCĄ PRZESTRZEGAĆ
♥ Dowiemy się co to są spotkania rodzinne i je przećwiczymy.
♥ Dowiemy się jakie są najczęstsze powody, dla których spotkania rodzinne nie przynoszą zamierzonego skutku.
♥ Przećwiczymy zawieranie skutecznych umów i dowiemy się jakie są 4 kroki zawierania umów oraz 4 kroki egzekwowania umów w zgodzie z założeniem – uprzejmy i stanowczy jednocześnie.
♥ Dowiemy się co to jest specjalny czas i w czym może pomóc nam i naszemu dziecku.

SPOTKANIE VIII (23.11): CO ROBIĆ, GDY DZIECI NIE PRZESTRZEGAJĄ ZASAD/NIE WYKONUJĄ OBOWIĄZKÓW/NIE PRZESTRZEGAJĄ UMÓW
♥ Co to są logiczne konsekwencje i czym się różnią od kary oraz od naturalnych konsekwencji.
♥ Dlaczego logicznych konsekwencji używamy w ostateczności i jakie są ich alternatywy.
♥ Jak zastosować ograniczony wybór, aby wspierał nas i nasze dziecko.

SPOTKANIE IX (30.11): JAKI STYL OSOBOWOŚCI PREZENTUJESZ KIEDY JESTEŚ SPOKOJNA I KIEDY JESTEŚ W STRESIE I JAK TO WPŁYWA NA TWOJE RELACJE Z PARTNEREM I DZIECKIEM?

♥ Dowiesz się, czy Twoje zachowanie w sytuacji stresowej przypomina bardziej zadowalacza, kontrolera, konformistę, czy mądralę.
♥ Który z tych stylów osobowości dominuje, gdy czujesz się bezpiecznie.
♥ Zastanowimy się wspólnie jakie są mocne strony i trudności tego stylu osobowości i jak to wpływa na nasze dzieci i relację z partnerem.

SPOTKANIE X (7.12) POZYTYWNA DYSCYPLINA W ZWIĄZKU Z PARTNEREM

Na spotkaniu dowiesz się jak możesz wykorzystać Pozytywną Dyscyplinę, żeby zbudować większą bliskość ze swoim partnerem i zacząć z nim grać do jednej bramki jako wspierający się nawzajem rodzice.

SPOTKANIE XI (14.12): KOLEJNOŚĆ NARODZIN
Wykonamy ćwiczenia, które pomogą nam uświadomić sobie jaki potencjał dla osobowości niesie kolejność narodzin i zastanowimy się, jak to wpływa na zachowanie naszych dzieci, nas samych lub naszego partnera.

Druga część spotkania przeznaczona zostanie na ćwiczenie RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, CZYLI POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI:
Ćwiczenie polega na tym, że chętni uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich trudnościach, aby mogły zostać przedstawione w formie scenki, po której nastąpi burza mózgów z pomysłami na wsparcie w rozwiązaniu problemu.

SPOTKANIE XII (21.12): SKRZYNKA PEŁNA NARZEDZI
Omówimy i poćwiczymy wybrane przez uczestników narzędzia Pozytywnej Dyscypliny spośród zaproponowanych przez prowadzącą.

Druga część spotkania przeznaczona zostanie na ćwiczenie RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, CZYLI POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI:
Ćwiczenie polega na tym, że chętni uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich trudnościach, aby mogły zostać przedstawione w formie scenki, po której nastąpi burza mózgów z pomysłami na wsparcie w rozwiązaniu problemu.

Czas

Październik 5 (Piątek) 13:15 - Grudzień 21 (Piątek) 15:00

Lokalizacja

Służewski Dom Kultury

ul. Jana Sebastiana Bacha 15, 02-743 Mokotów, Warszawa, Poland

Organizacja

Szczęśliwi Geniusze, Służewski Dom Kultury, Centrum Szczęśliwej Rodziny i POZYTYWNA DYSCYPLINA

1odpowiedz na "Warszawa - BUDUJ SZCZĘŚLIWE RELACJE W RODZINIE W OPARCIU O POZYTYWNĄ DYSCYPLINĘ w SDK"

  1. Dzień dobry,
    Poproszę o szczegółowe informacje.

    Pozdrawiam
    Magda

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © PozytywnaDyscyplina.pl
X