Szczęsne – Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – cykl mini warsztatów**

Marzec, 2020

02Mar(Mar 2)19:0011Maj(Maj 11)21:00Szczęsne – Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – cykl mini warsztatów**Świetlica w Szczęsnem Organizacja: Katarzyna Malinowska - Edukator Pozytywnej Dyscypliny. Rodzina na warsztat. i POZYTYWNA DYSCYPLINA

Więcej

Szczegóły Wydarzenia

Prowadzący: Agnieszka Nec tel. 516132684
Katarzyna Malinowska tel. 502244173

Masz wrażenie, że w Twoim domu panuje chaos, a Ty tracisz kontrolę nad sobą i swoimi dziećmi?
Płacz, wrzask i agresja to rutynowe zachowanie Twoich dzieci gdy tylko coś pójdzie nie po ich myśli?
Prośby, groźby, kary – nic nie działa?
Szukasz skutecznego sposobu na wprowadzenie ładu i spokoju w Twoim domu?
Weź udział w cyku warsztatów opartych na pozytywnej dyscyplinie, pełnej szacunku i miłości metodzie wychowawczej.
W czasie warsztatów dowiesz się dlaczego dzieci nie zawsze zachowują się zgodnie z oczekiwaniami dorosłych i co my, jako rodzice możemy zrobić by zachowań takich było mniej. Poznasz i przećwiczysz szereg technik wzmacniających Twoją relację z dzieckiem, co z kolei pomoże Ci wychować Twoje dziecko na pewnego siebie, samodzielnego i odpowiedzialnego człowieka.

PROGRAM CYKLU OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE TEMATY:
1. POZYTYWNE PODEJŚCIE, czyli wprowadzenie do Pozytywnej Dyscypliny. Jak być uprzejmym i stanowczym jednocześnie.
2. DLACZEGO DZIECI ŹLE SIĘ ZACHOWUJĄ, czyli cztery sposoby zachowania dzieci i jak sobie z nimi radzić
3. KARA – CO ZAMIAST NIEJ, czyli jak w przyjazny dla dziecka sposób egzekwować to, na czym nam zależy.
5. BUDOWANIE OSOBISTEJ MOCY DZIECKA, czyli jak wspierać bez rozpieszczania.
6. WSZYSCY SĄ WAŻNI, ALE KAŻDY JEST INNY, czyli jak zaspokajać potrzeby wszystkich członków rodziny… i co do tego wszystkiego ma kolejność urodzenia.
7. ŻÓŁW, KAMELEON, ORZEŁ, LEW, czyli jak Twoje zachowanie wpływa na Twoje dzieci.

Szkolenia są prowadzone metodą warsztatową. Cykl 10 spotkań jest skonstruowany tak, by uczestnicy warsztatów mogli stopniowo wprowadzać w życie poznane treści i pod okiem eksperta dokonywać pozytywnych zmian w swoich rodzinach.

Oto jak uczestnicy wcześniejszych edycji warsztatów
oceniają swój udział w szkoleniach:

“Zajęcia pozwoliły mi zrozumieć moje dzieci, to co faktycznie kryje się za ich reakcjami i zachowaniami. Polecam zajęcia innym rodzicom. Pozwalają lepiej poznać swoje dzieci i zrozumieć ich zachowania. Są też skarbnicą wiedzy o nas – rodzicach. Pozwalają poznać nasze mocne strony i stereotypy, które nami zawładnęły w wychowaniu”
Ania, mama Kacpra (9) i Konrada (5)

“Warsztaty zmieniły mój sposób myślenia odnośnie zachowań moich dzieci. Dzisiaj wiem, że najważniejsza jest praca nad sobą.” Magda, mama Nadii (14), Malwiny (12) i Fryderyka (10)

“Szkolenia pomogły mi zrozumieć “drugie dno” zachowań moich dzieci. Liczę, że teraz moje dzieci będą chciały ze mną rozmawiać, dzielić się problemami/uczuciami” Karolina, mama dwójki dzieci w wieku 3,5 i 1,5 roku

“Zdecydowanie polecam zajęcia rodzicom, nauczycielom, dziadkom, opiekunom do dzieci. Powiedziałabym, że jest to najlepsza metoda z jaką się do tej pory spotkałam, w krótkim czasie przynosi porządane efekty, pozwala uświadomić sobie, że dzieci chociaż małe należy im się szacunek. Każde zajęcia wnosiły coś nowego. Już widzę pierwsze efekty pozytywnych zmian w mojej rodzinie. Dzisiaj wiem, że zmiany należy zaczynać od siebie, a potem wymagać od innych. Dostrzegam zmiany w relacjach między rodzeństwem, dzieci odnoszą się do siebie z szacunkiem” Renata, mama Zosi (11) i Marysi (6)

KIEDY?
Rekomendujemy by w warsztatach równolegle brali udział oboje rodzice planujemy utworzyć dwie grupy. Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek 19-21 (grupa 1) i piątek 10-12 (grupa 2).
Grupa pierwsza rozpocznie zajęcia w poniedziałek 2 marca, grupa 2 w piątek 28 lutego.

GDZIE?
Grupa 1: Świetlica w Szczęsnem

Grupa 2: Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, pietro I, sala lustrzana

ZAPISY:
https://grodzisk.3plus.pl/pl/aktualnosci/713,Wieczorne-warsztaty-Rodzicielstwo-z-Pozytywna-Dyscyplina

WIĘCEJ INFORMACJI:
Katarzyna Malinowska, tel. 502244173 mail: katarzyna@rodzinanawarsztat.pl
Agnieszka Nec, tel. 516132684 mail: agnieszka.nec@szkolamontessori.com.pl

KOSZT:
Warsztaty są bezpłatne, organizowane przez Związek Dużych Rodzin 3+ Koło w Grodzisku Mazowieckim. Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta Grodzisk Mazowiecki dlatego pierwszeństwo w udziale w szkoleniach mają mieszkańcy gminy Grodzisk Mazowiecki.

PROWADZĄCE:
Katarzyna Malinowska: pedagog, socjoterapeuta, mediator rodzinny, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny. Prowadzi warsztaty, szkolenia oraz konsultacje indywidualne dla rodziców. Pomaga im zrozumieć zachowania dzieci, a także przechodzić przez trudne etapy zmian w rodzinie (narodziny kolejnego dziecka, powrót mamy do pracy, adaptacja dziecka do przedszkola, rozstanie rodziców itp). Pedagog w szkole podstawowej. Pracuje w duchu pozytywnej dyscypliny, pełnej szacunku i miłości metody wychowawczej wspierającej dzieci w stawaniu się coraz bardziej odpowiedzialnymi, zaradnymi, pewnymi siebie i empatycznymi ludźmi. Właścicielka Pracowni Szkoleniowej „Rodzina na warsztat” (www.rodzinanawarsztat.pl) Jest mamą trójki dzieci.

Agnieszka Nec: nauczyciel, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny dla rodziców oraz edukator pozytywnej dyscypliny w klasie. Prowadziła Otwarte Spotkania dla Mam oraz zajęcia dla rodziców z małymi dziećmi. Jako animator organizuje zajęcia dla młodszych i starszych. Uważa, że proces wychowawczy zaczyna się od zbudowania z dzieckiem relacji. Pracując z uczniami oraz uczestnikami kursów pomaga w nauce empatycznej komunikacji oraz kładzie nacisk na konstruktywne wyrażanie emocji. Jest mamą piątki dzieci.

Szkolenie jest prowadzone w oparciu o Pozytywną Dyscyplinę, więcej informacji www.pozytywnadyscyplina.pl/?wpam_id=3

Do zobaczenia 🙂

Współorganizatorzy:
https://www.facebook.com/RodzinaNaWarsztat/
https://www.facebook.com/PozytywnaDyscyplina/

Czas

Marzec 2 (Poniedziałek) 19:00 - Maj 11 (Poniedziałek) 21:00

Lokalizacja

Świetlica w Szczęsnem

Szczęsne

Organizacja

Katarzyna Malinowska - Edukator Pozytywnej Dyscypliny. Rodzina na warsztat. i POZYTYWNA DYSCYPLINA

0odpowiedz na "<b>Szczęsne</b> – Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną – cykl mini warsztatów**"

    Zostaw wiadomość

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    X