Dane

Imię

Aleksandra Zakrzewska

O mnie

DOPOWIEDZ NAM O SOBIE

Jestem mamą trójki dzieci (synkowie 11 i 8 lat oraz córcia prawie 2 lata) i    chyba to głównie skłoniło mnie do zagłębienia się w Pozytywną Dyscyplinę. Z wykształcenia jestem dr nauk ekonomicznych, wiele lat mojego życia zawodowego poświęciłam pracy w administracji publicznej i działalności akademickiej. Obecnie studiuję psychologię, w której upatruję szansę na spełnienie zawodowe.

DLACZEGO ZOSTAŁAM EDUKATOREM POZYTYWNEJ DYSCYPLINY?

W marcu 2018 r. zostałam Certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny. Ta metoda mnie urzekła pod wieloma względami. Dzięki niej odkryłam, że najważniejsza jest relacja, a dzieci swoim zachowaniem nie chcą zrobić mi na złość ani mną nie manipulują, a tzw. „złe” zachowanie  wynika z niezaspokojenia ich ważnych potrzeb. Chciałabym, aby ta – wydawałoby się – prosta prawda mogła dotrzeć do jak największego grona rodziców, nauczycieli, babć, dziadków i wszystkich ludzi. Rodzina jest moim małym laboratorium, gdzie mogę próbować różnych narzędzi PD i odkrywać, że one działają. A co więcej uwalniają mnie od frustracji, w które dałam się wpędzić, starając się być idealną mamą.

JAK TA PRACA WPŁYWA NA MNIE I MOJE ŻYCIE?

 Pozytywna Dyscyplina jest częścią większej zmiany w moim życiu, nie tylko prywatnie ale też zawodowo. Praca z rodzicami, praca na „żywym organizmie”, jakim jest rodzina,  jest doświadczeniem, które mnie zasila na tej drodze.

JAKIE PROWADZĘ SZKOLENIA, WARSZTATY I GDZIE MOŻNA MNIE SPOTKAĆ?

Mieszkam tuż pod Warszawą i jak na razie „ruszam” z Pozytywną Dyscypliną lokalnie w swojej gminie (Stare Babice). Na początek Klub Mam, a następnie chciałabym upowszechnić PD w bliskich mi placówkach szkolnych i przedszkolnych. W planach mam również odbycie kursu dla edukatorów nauczycieli (wrzesień 2018). Na kwiecień planuję wykład otwarty, który mam nadzieję zaowocuje cyklem warsztatów dla rodziców.

KONTAKT

Kontakt: Aleksandra Zakrzewska – Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, @aleksandra.zakrzewska.pd

Można do mnie pisać na adres ozakrzewska@poczta.onet.pl.

Lokalizacja

Stare Babice

Copyright © Pozytywna Dyscyplina.
X