Dane

Imię

Katarzyna Bielecka – Edukator Rodzicielski Pozytywnej Dyscypliny

O mnie

Coś o sobie

To było we mnie od zawsze. Odkąd pamiętam, ciekawiły mnie relacje między rodzicami a dziećmi. Z własnego doświadczenia wiem jakie to ważne, by dziecko dostało od rodziców to, czego potrzebuje. Dlatego zdecydowałam się na studia pedagogiczne. Po 5 latach obroniłam tytuł magistra i… zrozumiałam, że nie chcę być kolejnym pedagogiem, który pracuje w szkole, bo czułam, że to nie dla mnie.

Szukałam swojej własnej drogi. Takiej, dzięki której będę mogła pomóc rodzicom zrozumieć swoje dzieci i wypracować do nich odpowiednie podejście. Zdecydowałam się na pracę w korporacji ubezpieczeniowej i choć nie była to praca moich marzeń, to obok niej mogłam poszerzać wiedzę, którą zdobyłam na studiach i zdobywać nowe doświadczenia.

I wtedy pojawiła się ona. Moja córka. Świat stanął na głowie, a ja szybko zorientowałam się, że wiedza, którą wyniosłam ze studiów, nie wystarcza. Rzuciłam się w wir poszukiwań i dotarłam do wielu książek, które pomogły mi w wychowywaniu mojego dziecka. Sięgnęłam m.in. po język niemowlęcia autorstwa Tracy Hogg. To książka, która nauczyła mnie, jak młody człowiek komunikuje swoje potrzeby. Zapoznałam się też z książkami autorstwa Jespura Juul’a i poznałam wiele innych dzieł autorytetów w dziedzinie pedagogiki.

Na świecie pojawił się mój synek, a w życiu mojej córki przyszedł kolejny etap – szkoła. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zaczęło się mnóstwo problemów. Kłótnie, kłopoty ze wstawaniem, brak współpracy – to była nasza codzienność. Wiedziałam, że muszę coś z tym zrobić. Zaczęłam szukać rozwiązania i trafiłam na metodę Pozytywnej Dyscypliny. Kiedy zaczęłam ją stosować w stosunku do mojego dziecka, zaczęły dziać się cuda. Na własnej skórze przekonałam się, że to naprawdę działa!

 

Dlaczego zostałam Edukatorką Pozytywnej Dyscypliny?

Tak bardzo zafascynowało mnie świadome wychowywanie swoich własnych dzieci, że chciałam przekazywać swoją wiedzę innym. Dlatego zrobiłam Certyfikat i jestem Edukatorką Rodzicielską Pozytywnej Dyscypliny. Stosowanie tej metody daje mi spokój, ogromną radość, uczy, że wszystkich członków rodziny trzeba traktować na równi. Wiem teraz, że z każdym problemem sobie poradzę – to piękne uczucie.

Dziś uczę rodziców, jak budować poprawne relacje ze swoimi dziećmi i jest to praca, która jest moją pasją. Jednak prawdziwą satysfakcję odczuwam, kiedy widzę jak rodzice zaczynają docierać do swoich dzieci i budować z nimi prawdziwą więź. Wiem, że dzięki temu, te dzieci będą szczęśliwymi dorosłymi, a tylko tacy będą mogli zmieniać świat na lepsze.

 

Jakie prowadzę warsztaty, szkolenia? 

Prowadzę warsztaty Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców (weekendowe i cykliczne) oraz indywidualne konsultacje/szkolenia dla rodziców.

Więcej informacji na:

Facebook-Katarzyna Bielecka Edukator Rodzicielski Pozytywnej Dyscypliny

wychowaniezpomyslem@gmail.com

Tel. 784-288-633

https://pozytywnadyscyplina.pl/wydarzenia/

 

Gdzie można mnie spotkać?

Mieszkam i pracuje głównie w KATOWICACH. Jeśli zebrała by się grupa chętnie przyjadę w inne miejsce 🙂

Do zobaczenia!

Lokalizacja

Śląsk

X